SERACILIK

AGROBAY SERACILIK

Ülkemizin sahip olduğu benzersiz iklim ve su kaynağı avantajına son üretim teknolojilerini uygulayarak uluslararası standartlardaki ürün kalitesini elde etmek , nitelikli elemanlar istihdam ederek Türkiye’nin en modern teknolojik seralarında tamamen ihracata yönelik doğal (ekolojik ) domates ve biber üretimi gerçekleştirmek amacıyla grup çatısı altında Agrobay Seracılık İthalat İhracat San ve T.A.Ş. adlı firma kurulmuştur.

Bu amaçla İzmir-Bergama’da 1500 dönüm arazi satın alınmıştır. Bu arazi üzerinde birinci etap 60 dönümlük plastik sera 2002 yılında , ikinci etap 65 dönümlük plastik sera 2003 yılında, üçüncü etap 80 dönümlük cam sera 2005 yılında üretime almmıştır. 2007 Temmuz sonu üretime alınacak dördüncü etap 80 dönümlük plastik sera sonrasında fide yetiştirme üniteleri ile kapalı alan 320 dönüme ulaşacaktır . Firma ,üretim yapılan kapalı alan büyüklüğü ile sadece Ortadoğu , Balkanlar ve Türkiye’ nin değil aynı zamanda ısıtması jeotermal kaynaklarla sağlanan tek merkezde bu büyüklükte Avrupa’nın en büyük serası hüviyetine sahiptir.

Tohumundan çelik konstrüksiyonuna ,ısıtma,soğutma,havalandırma,sulama motor ve donanımlarına kadar herşey söz sahibi ülkelerden ithal edilmiştir . Yatırımımız hem bölgesinde hem de Avrupa’da kendinden bahsettirmektedir.


TÜRKELİ SERACILIK

Modern topraksız tarım seralarında 80 dekarlık kapalı alanda sertifikalandırılmış(GLOBALGAP/İTU) salkım ve tekli domates üretimi,paketlemesi ve satışı yapılmaktadır.Yıllık üretim kapasitesi 3000 ton’dur.


Çerez Kabul